ATSO KOBİ AKADEMİSİ’NİN 2020’DEKİ İLK EĞİTİMİ VERİLDİ

ATSO KOBİ Akademisi tarafından hazırlanan 2020 yılı eğitim takvimi kapsamında, ATSO’nun sürdürdüğü KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi çerçevesinde yılın ilk eğitimi verildi. Eğitimin açılış konuşmasını yapan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ali Şenol, “Bugün burada, üyelerimizin geliştirmeye ihtiyaç duyduğu işletmelerde finansal risk yönetimi hakkında ayrıntılı bilgiler edineceğiz. İşletmelerin değişimlere karşı hayatta kalabilmeleri için güçlü bir finans yönetimi gereklidir. Firma değerini maksimum seviyeye çıkartmak için doğru ve stratejik bir politika izlenmelidir. Kaynaklarını rasyonel şekilde kullanabilen işletmeler büyüyerek sektöründe lider konuma gelebilmekte ve daha uzun süre hayatta kalma şansını yakalayabilmektedir. Ancak kaynaklarını doğru stratejilerle yönetemeyen işletmeler ise zarar etmeye ve batmaya doğru gidebilmektedir. Günümüzde, işini büyütmek ve geliştirmek isteyenlerin karşılaştığı en büyük sorun, finansa erişimin ardından finans yönetimi olarak göze çarpmaktadır. Üyelerimiz, bir risk ile karşılaştığında nasıl çözümleyebileceğini öğrendiğinde, yol haritasını daha kolay çizmekte ve hedefe daha kolay ulaşmaktadır. Bu yönüyle, eğitimimizin işletmeler için son derece yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.
Şenol, şöyle devam etti:
“KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı, Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Teklif Çağrısı kapsamında Odamız tarafından hazırlanan, ülke çapındaki 100 proje içinde ilk 20’ye girerek destek kazanan bir projedir. Projemiz kapsamında düzenlendiğimiz bu eğitimler KOBİ’lerin yaşadığı sorunların çözülmesine katkıda bulunmak için önemli bir rol oynamaktadır. Projemiz kapsamında 24 Mart ve 21 Mayıs’ta da eğitimlerimiz olacaktır. Bu eğitimlere de katılımlarınızı bekliyoruz. Bugün ayrıca, ATSO KOBİ Akademisi tarafından hazırlanan 2020 yılının ilk eğitimini de gerçekleştirmiş bulunuyoruz.”
Şenol’un ardından Afyon Kocatepe Üniversitesi Araştırma Görevlisi Dr. Adem Böyükaslan,
KOBİ’lere Finans Yönetimi Eğitimi verdi. Eğitimi takip edenlere Katılım Belgesi takdim edildi.

Ekleme Tarihi:28.02.2020

Okunma Sayısı:710

cfcu euroch atso bosa bingöl clasi Stevaine civils Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

© 2019 Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası

Bu web sitesi Avrupa Birliği finansal yardımıyla oluşturulmuştur. Bu web sitesinin içeriğinden sadece Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası sorumlu olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşerini yansıtmamaktadır.