KOBİ HASTANESİ VE AVRUPA AĞI PROJESİ BAŞARI HİKAYESİ OLARAK YAYINLANDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Teklif Çağrısı kapsamında kabul edilen ve yürütülen KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı Projesi, Teklif Çağrısı’nın uluslararası resmi internet sitesi olan https://tebd.eu’da başarı hikayesi olarak yayınlandı.
 
İnternet sitesinde KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı’nın, Türkiye’de kabul edilen 19 projeden birisi olduğu belirtilerek “KOBİ'ler Avrupa ekonomisinin belkemiğidir ve sadece Avrupa'da değil tüm dünyada ihracatta ve istihdamda önemli bir rol oynamaktadır. KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi, KOBİ'lerin mali sorunlarını teşhis etmeyi ve karşılaştıkları sorunlar için sürdürülebilir ve kalıcı çözümler üretmeyi ve aynı zamanda Türk KOBİ’lerini Avrupalı meslektaşlarıyla aynı düzeyde rekabet edebilecekleri bir konuma getirmeyi amaçlamaktadır.
 
KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi kapsamında, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Romanya ve Litvanya'ya saha gezileri düzenlenerek çalışma ziyaretleri gerçekleştirildi. Çalışma ziyaretlerinin ardından Afyonkarahisar'da yerel ve uluslararası proje ortakları, Romanya Büyükelçisi, Litvanya Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı, Romanya ve Litvanya’daki proje paydaşlarının katılımıyla bir B2B toplantısı düzenlendi. Bu toplantıda, Rumen ve Litvanya temsilcileri ülkelerini ve olası iş fırsatlarını sundular” ifadelerine yer verildi.
 
İnternet sitesinde yer verilen haberde KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı Projesi sonucunda KOBİ’lerin mali kaynaklarını etkin bir şekilde yönetme, gelecekteki gelişmeleri değerlendirme ve finansal durum konularındaki bilgilerinin artırıldığına dikkat çekildi.

Ekleme Tarihi:3.07.2020

Okunma Sayısı:220

cfcu euroch atso bosa bingöl clasi Stevaine civils Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

© 2019 Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası

Bu web sitesi Avrupa Birliği finansal yardımıyla oluşturulmuştur. Bu web sitesinin içeriğinden sadece Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası sorumlu olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşerini yansıtmamaktadır.