KOBİ HASTANESİ VE AVRUPA AĞI PROJESİ BASIN TOPLANTISI YAPILDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu teklif çağrısı çerçevesinde kabul edilen projesi KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı, Akrones Otel’de düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni Avrupa Birliği projesi KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı’nın tanıtımı amacıyla basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mustafa Gül ve Ahmet Şükrü Köse, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Akif İşbilir ve Hayrettin Güzbey, ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol ile gazetelerin sahipleri, ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri, gazeteler, televizyonlar ve internet siteleri çalışanları katıldı. 
BİRÇOK PROJE YÜRÜTÜYORUZ
Toplantıda konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Bugün, Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu teklifleri çerçevesinde kabul edilen KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı Projesi’nin tanıtım toplantısı için bir araya geldik. Son yıllarda Avrupa Birliği ve Zafer Kalkınma Ajansı projelerinde gözle görülür bir ivme yakaladık. Ayrıca aynı anda iki Ur-Ge projesi yürüten nadir Odalardan birisiyiz. Bu nedenle mutluluk duyuyoruz. İlimizin gelişimi ve kalkınması için her daim proje üreten, yürüten ve projelerde yer alan bir kurum olduk. Son 8 yıllık döneme baktığımızda 16 ulusal, 5 Uluslararası olmak üzere 21 projeye dâhil olduk ve yürüttük. Bu projelerden bugünkü döviz kurlarına göre 30 milyon Türk Lirası’nı aşkın destek hakkı elde ettik. Son yılın Oda bütçesinin 6 milyon lira olduğunu hatırlarsak, bu rakam önemlidir” dedi.
KOBİ’LER, EKONOMİNİN CAN DAMARI
KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projesi hakkında da bilgi veren Serteser, şöyle devam etti:
“Hem Avrupa’da hem Türkiye’de işletmelerin yüzde 99’undan fazlasını KOBİ’ler oluşturmaktadır. KOBİ’ler aynı zamanda istihdamın yüzde 90’ından fazlasını ve ihracatın ise yaklaşık yüzde 60’ını üstlenmektedir. Bu rakamlar, KOBİ’lerin Avrupa ve Türkiye ekonomisindeki rolünü açıkça göstermektedir; diğer yandan ekonomide bu denli öneme sahip olan KOBİ’lerin elbette birtakım sorunları bulunmakta. Bu sorunların başında öz kaynak yetersizliği ve kredi teminindeki güçlüklerden oluşan finansal sorunlar gelmektedir KOBİ Hastanesi projesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2018 yılında başlatılan ATSO KOBİ Akademisi projesinin devamı niteliğini taşıyor. KOBİ Hastanesi projesi çerçevesinde KOBİ’lere ön danışmanlık yapılacak, “hastalık” olarak tanımlanabilecek aksaklıklar tespit edilecek; bu doğrultuda eğitimler düzenlenecek. 183 bin 394 Avro bütçeye sahip projede Romanya’dan Sibiu Ticaret ve Ziraat Odası, Litvanya’dan Siauliai Ticaret ve Sanayi Odası, Bulgaristan’dan Varna Ticaret ve Sanayi Odası yabancı ortaklar olarak belirlerdi. Projenin yerel ortakları ise Afyonkarahisar Ticaret Borsası ile ATSO’nun Kardeş Odaları’ndan Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası oldu.”
NİSAN AYINDA ULUSAL BASINDA YER ALDI
Projenin ilgi gördüğünü kaydeden Serteser, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu da Nisan ayında İstanbul’da gerçekleştirilen Lansman Toplantısı’nda Odamız’ın bu projesinden bahsetmiş, ertesi günkü ulusal gazetelerde de projemiz yer almıştı. 2018’in Eylül ayında benim de katıldığım toplantıda ilk kez duyurulan Türkiye-AB İş Dünyası teklif çağrısının şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, sizleri tekrar saygı ve sevgi ile selamlıyorum” ifadelerini kullandı. Toplantı, Serteser’in konuşmasının ardından basın mensuplarının soruları ile devam etti. 
ATSO’NUN 2009’DAN BU YANA KAZANDIĞI PROJELER
ATSO’nun 2009’dan bu yana kazandığı projelerin başlıkları şöyle:
Sağlık Turizminde İş Sağlığı Güvenliğinin Artırılması Projesi
KOBİ Hastanesi Ve Avrupa Ağı Projesi
KOBİ Akademisi
ATSO Yeşil Etikete Kavuşuyor
Urge Doğaltaş Güçbirliği Projesi Urge Projesi
Afyonkarahisar İhracatı Artırma Urge Projesi
Afyonkarahisar Konferans Ve Kongre Merkezi Fizibilite Etüdü Hazırlanması Projesi(ZEKA, 2017),
Pazarlama, Satış Ve Müşteri İlişkileri Eğitimi (ZEKA 2015-2016)
ATSO Enerjisi İle İşletmelere Işık Tutuyor
Afyonkarahisar'daki İşletmeler Gücünü Güneş Enerjisinden Alıyor
TSE ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Sistemi Eğitimi
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki Yabancı Dil Eğitim Ve Gelişim Merkezi
Afyonkarahisar İlinde Sürdürülebilir Atık Yönetim Sisteminin Geliştirilmesi 
Afyonkarahisar İli, Potansiyel Ve Alternatif Yatırımların Belirlenerek, Ön Fizibilitelerinin Hazırlanması
Kurumsallaşma, İletişim Teknikleri, Stres Kriz Toplantı Ve Zaman Yönetimi Eğitimleri
ATSO Performans Değerlendirme Sistem Danışmanlığı
Dijital Arşiv ve Doküman Yönetimi Projesi
Afyonkarahisar Merkezdeki Özel Sektör Aktörlerinin Proje Yazma ve Yürütme Kapasitesini Arttırmak
Afyonkarahisar İlinde Faaliyette Bulunan Küçük ve Orta Ölçekli Mermer İşletmelerinde Kurumsal Kimliğin Oluşturulması Ve Uluslararası Rekabet Gücünün Artırılmasına Yönelik Yönetici Eğitim Projesi (Merkur)
Kocatepe Staj Konsorsiyumu Projesi
Yöresel Ürünlerin Ekonomik Değerinin Anlaşılmasına Yönelik Araştırma Raporu Hazırlanması
Tr33 Bölgesi Maden Potansiyelinin Araştırılması
Gençler Kariyer Yolunda, Karar Alıcılar Hep Yanında
Esp-Turizm Sektöründe Özel Amaçlı İngilizce Uzaktan Eğitimi

Ekleme Tarihi:20.06.2019

Okunma Sayısı:271

cfcu euroch atso bosa bingöl clasi Stevaine civils Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

© 2019 Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası

Bu web sitesi Avrupa Birliği finansal yardımıyla oluşturulmuştur. Bu web sitesinin içeriğinden sadece Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası sorumlu olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşerini yansıtmamaktadır.