KOBİ HASTANESİ PROJESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Teklif Çağrısı çerçevesinde hazırladığı KOBİ Hastanesi projesi için imzalar atıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi’nde düzenlenen imza törenine ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol katıldı. 
20 PROJEDEN BİRİ AFYON’UN
Afyonkarahisar’a bir Avrupa Birliği projesi daha kazandırmaktan mutluluk duyduklarını belirten ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “TOBB | Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğive Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) tarafından yürütülen Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi’nin tanıtım toplantısı geçen yıl Eylül ayında gerçekleşmişti. Benim de katıldığım toplantıda Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu kapsamında 20 projenin hayata geçirileceği belirtilmişti. O 20 projenin birisi Odamız’ın oldu. Bu nedenle mutluyuz” dedi.
SERTESER TEŞEKKÜR ETTİ
Serteser, “Projemizi kabule değer gören Merkezi Finans ve İhale Birimi yetkililerine, iş dünyasına destek olan Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi görevlilerine, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkanımız, aynı zamanda Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan ve bize her zaman destek veren Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. 
ŞEHRE VE ÜLKEYE KATKI
ATSO olarak aynı anda birçok projeyi sürdürdüklerini hatırlatan Serteser, “Odamız, farklı projeleri sürdürüyor. Bunların başında, geçen yıl başlattığımız ve kısa adı KOBİ Akademisi olan 220 bin Avroluk proje bütçesine sahip KOBİ’lere Finans Yönetimi Eğitimi geliyor. Zafer Kalkınma Ajansı’nın desteği ile 250 bin lira bütçeli ATSO Yeşil Etikete Kavuşuyor ve 50 bin lira bütçeli Sağlık Turizmi Çalışanlarının Kalitelerinin Artırılması projelerini sürdürüyoruz. Ayrıca doğaltaş sektörü ile ilgili 2 adet UR-GE projesini yürütüyoruz. Projelerimizle şehrimize ve ülkemize katkı sağlıyoruz” ifadelerini kullandı. 
KOBİ HASTANESİ PROJESİ HAKKINDA
KOBİ Hastanesi projesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2018 yılında başlatılan ATSO KOBİ Akademisi projesinin devamı niteliğini taşıyor. KOBİ Hastanesi projesi çerçevesinde KOBİ’lere ön danışmanlık yapılacak, “hastalık” olarak tanımlanabilecek aksaklıklar tespit edilecek; bu doğrultuda eğitimler düzenlenecek. 
183 bin 394 Avro bütçeye sahip projede Romanya’dan Sibiu Ticaret ve Ziraat Odası, Litvanya’dan Siauliai Ticaret ve Sanayi Odası, Bulgaristan’dan Varna Ticaret ve Sanayi Odası yabancı ortaklar olarak belirlerdi. Projenin yerel ortakları ise Afyonkarahisar Ticaret Borsası ile ATSO’nun Kardeş Odaları’ndan Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası oldu.

Ekleme Tarihi:18.03.2019

Okunma Sayısı:244

cfcu euroch atso bosa bingöl clasi Stevaine civils Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

© 2019 Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası

Bu web sitesi Avrupa Birliği finansal yardımıyla oluşturulmuştur. Bu web sitesinin içeriğinden sadece Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası sorumlu olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşerini yansıtmamaktadır.